Home / Lajme / Maqedoni / Parlamenti sot seancën deputetët pyesin ministrat, pa opozitën maqedonase

Parlamenti sot seancën deputetët pyesin ministrat, pa opozitën maqedonase

Parlamenti i Maqedonisë sot vazhdon seancën e zakonshme të së enjtes, ku deputetët do t`i parashtrojnë pyetje Qeverisë.

Në seancën e sotme pritet të marrë tërë kabineti qeveritar i kryeministrit Nikolla Gruevski, ndërsa në seancë do të mungojnë deputetët e opozitës maqedonase për shkak të bojkotit të Parlamentit.

Në seancën parlamentare pritet të marrin pjesë deputetët e dy partive opozitare shqiptare PDSH dhe RDK.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *