Home / Sport / Pato i kënaqur me transferimin

Pato i kënaqur me transferimin

Ish-sulmuesi i Milanit, Alexandre Pato, është shprehur i kënaqur me kalimin e tij së fundmi te klubi brazilian, Corinthians.

“Unë kam vendosur të kthehem për shkak se kam ndjerë ngrohtësi në gjirin e tifozëve të Corinthians”.

“Kjo më ndihmoi që të zgjedhja. Ishte një aventurë e re dhe unë dua të bëj më të mirën për tifozët. Unë kam kontratë katërvjeçare dhe jam mirëpritur në klub”, ka thënë Pato.

Pato është larguar nga Milani i përlotur pasi kaloi vitet më të mira të karrierës te gjiganti italian.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *