Home / Sport / Pizarro: Ky është Bayerni më mirë në histori

Pizarro: Ky është Bayerni më mirë në histori

Sulmuesi i Bayernit të Munichut, Claudio Pizzaro, ka thënë se ekipi aktual bavarez është më i miri në histori të klubit dhe po shpreson që ata të triumfojnë në të gjitha garat këtë sezon.

“A është ky Bayerni më i mirë në histori të klubit? Po, besoj që po. Unë do të thosha se ka pasur ekipe të mira në vitin 2003 dhe 2005, por ky ekip është shumë më cilësor”.

“Unë e kam parë cilësinë në këtë ekip edhe kur jam bashkuar gjatë verës. Mendoj se tani mund të fitojmë të gjithë trofet jo vetëm këtë sezon, por edhe sezonet e ardhshme”, është shprehur Pizzarro.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *