Home / Lajme / Maqedoni / Plaçkiten instrumente muzikore

Plaçkiten instrumente muzikore

14 janar-Persona të panjohur me forcë kanë hapur derën hyrëse në objektin hotelerik “Korabi” në fshatin Sedllarcë të Tetovës dhe pasi kanë hyrë brenda kanë marë instrumente muzikore si, sintisajzer, violinë, klarinet, kurse vlera e tyre është llogaritur rreth 5000 euro”, njofton Policia e Tetovës.

Vidhen instrumente muzikore në një lokal hotelerik në fshatin Sedllarcë të Tetovës. Policia e Tetovës ka bërë të ditur se vjedhja ka ndodhur rreth orës 4 të mëngjesit kur persona të panjohur me dhunë kanë hapur derën hyrëse të objektit dhe kanë marrë instrumente muzikore. “Persona të panjohur me forcë kanë hapur derën hyrëse në objektin hotelerik “Korabi” në fshatin Sedllarcë të Tetovës dhe pasi kanë hyrë brenda kanë marë instrumente muzikore si, sintisajzer, violinë, klarinet, kurse vlera e tyrelështë llogaritur rreth 5000 euro”, njofton Policia e Tetovës. Sipas policisë, është bërë hetim në vendin e ngjarjes dhe punohet në kapjen e autorëve të plaçkitjes.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *