Home / Lajme / Rajon / Protestë në Bujanoc kundër përmendores së xhandarmerisë

Protestë në Bujanoc kundër përmendores së xhandarmerisë

Ditën e premte në Bujanoc do të organizohet protestë gjithë popullore kundër vendosjes së lapidarit të xhandarmerisë serbe në fshatin Lluçan.

Në protestë që është organizuar nga të gjitha subjektet politike do të kërkohet edhe kthimi i lapidarit të hequr nga xhandameria serbe nga qendra e Preshevës.

“Protesta organizohet kundër vendosjes së përmendores në fshatin Lluçan që është vendosur nga xhandameria serbe dhe kërkojmë njëherit që të kthehet ajo në Preshevë” ka thënë lideri i Lëvzijes së Progresit Demokratik, Jonuz Musliu.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *