Home / Sport / Puyol rinovon kontratën

Puyol rinovon kontratën

Kapiteni i Barcelonës, Carles Puyol, ka nënshrkuar rinovimin e kontratës që do ta mbajë atë në Camp Nou deri në vitin 2016.

Xavi dhe Messi rinovuan, ndërsa Valdes ka refuzuar ta bëjë këtë, por jo edhe kapiteni legjendar, i cili si duket do ta përfundojë karrierën në Camp Nou.

“Unë jam shumë i lumtur dhe i kënaqur. Plani im është të vazhdoj këtu – dua të jem këtu edhe për shumë vite. Jam falënderus për impenjimin që ka bërë klubi”, ka theksuar Puyol.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *