Home / Lajme / Maqedoni / RDK kompleton kryesinë

RDK kompleton kryesinë

7 janar-e këtë rast sekretar gjeneral i RDK_së është zgjedhur deputeti aktual i kësaj partie Izet Zeqiri. Nënkryetar të RDK-së do të jenë Artan Dika nga Struga dhe Gykten Aziri nga Shkupi

Kuvendi i përgjithshëm i Rilindjes Demokratike Kombëtare të dielën në Gostivar ka zgjedhur kryesinë qendrore prej 25 anëtarëve. Me këtë rast sekretar gjeneral i RDK_së është zgjedhur deputeti aktual i kësaj partie Izet Zeqiri. Nënkryetar të RDK-së do të jenë Artan Dika nga Struga dhe Gykten Aziri nga Shkupi.Kryetar i kuvendit të përgjithshëm është zgjedhur Zenun Ismaili nga Kumanova. Ditë më parë në kongresin e partisë ëpr kryetar u zgjodh Rufi Osmani. (U. H)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *