Home / Sport / Real – United, ndeshja që bota dëshiron ta shohë

Real – United, ndeshja që bota dëshiron ta shohë

Përballja e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Manchester Unitedit është ajo që bota mezi pret ta shohë – ka theksuar Jose Mourinho.

Më 13 shkurt, gjigantët e futbollit evropian do ta zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, ndërsa trajneri i Los Blancos thotë se të zgjedhurit e tij do të jenë të gatshëm.

“Kjo është ndeshja që bota dëshiron ta shohë. Real Madridi kundër Manchester Unitedit. Sir Alex kundër mikut të tij Mourinho. E keqja e vetme është që nuk është finale”.

“Ne e dimë se mund t’i mposhtim. Ne e dimë se mund të na mposhtin – por do të jemi të përgatitur”, ka thënë Mourinho për The Sun.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *