Home / Sport / Ronaldinho i ftuar për miqësoren me Anglinë

Ronaldinho i ftuar për miqësoren me Anglinë

Trajneri i Brazilit, Luis Felipe Scolari, e ka ftuar Ronalidnhon në ekipin e tij prej 20 lojtarëve për miqësoren ndaj Brazilit në shkurt.

Ronaldinho për herë të fundit për kombëtaren luajti në shkurt të vitit të kaluar dhe tani ka mundësi që të luajë për herë të 94-të për Selecaon.

Edhe Dante i Bayernit të Munichut është ftuar për herë të parë në kombëtare, përderisa që të gjithë brazilianët e Ligës Premier, Julio Cesar, David Luiz dhe Oscar pritet të luajnë për kombëtaren braziliane.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *