Home / Sport / Ronaldo krenar me tre golat e fundit

Ronaldo krenar me tre golat e fundit

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është i ngazëllyer me hat-trickun e shënuar ndaj Getafes.

Kjo ishte hera e 19-të që Ronaldo shënon tre ose më shumë gola.

“Ishte mirë të arrij këtë shifër. Jam i kënaqur për këtë, por detyra ime është të vazhdoj të bëj atë që kam bërë dhe të jap më të mirën për këtë klub”.

“Dua të thyej rekordet e mia, të jem më i mirë se vitin e kaluar dhe vazhdimisht të përpiqem të jap gjithçka”, ka thënë Ronaldo pas ndeshjes.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *