Home / Lajme / Rajon / Serbët sërish bllokojnë pikën kufitare në Bërnjak

Serbët sërish bllokojnë pikën kufitare në Bërnjak

Serbët në veri të Kosovës kanë bllokuar edhe sot rrugën magjistrale, që shpie për në pikën kufitare në Bërnjak, duke ndaluar kolonën e makinave në të cilën ishin pjesëtarët e EUEX-it dhe të Policisë kufitare të Kosovës.

Sipas mediave serbe protestuesit thonë se do të lejohen të kalojnë të gjitha automjetet, përveç atyre që transportojnë doganierët dhe policët e Kosovës, transmeton RTK.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *