Home / Lajme / Maqedoni / Teuta Arifi do sfidon Sadi Bexhetin në Tetovë

Teuta Arifi do sfidon Sadi Bexhetin në Tetovë

5 janar- Kandidatët e BDI-së.
Tetovë – Teuta Arifi
Gostivar – Nevzat Bejta
Kërçovë – Fatmir Dehari
Strugë – Arben Labënishti
Çair – Izet Mexhiti
Dibër – Ruzhdi Lata
Likovë – Sadulla Duraku
Saraj – Bekim Murati
Studeniçan – Fati Iseni
Bogovinë – Hazbi Idrizi
Zhelinë – Fatmir Izeiri

BDI në mbledhjen e mbajtur të kryesisë qendrore ka përcaktuar disa kandidatura për të garuar në zgjedhjet lokale të marsit 2013. Burime jozyrtare pranë BDI theksuan se emrat do të publikohen së shpejti në mënyrë zyrtare, por jozyrtarisht kandidatët e kësaj partie janë:

Tetovë – Teuta Arifi
Gostivar – Nevzat Bejta
Kërçovë – Fatmir Dehari
Strugë – Arben Labënishti
Çair – Izet Mexhiti
Dibër – Ruzhdi Lata
Likovë – Sadulla Duraku
Saraj – Bekim Murati
Studeniçan – Fati Iseni
Bogovinë – Hazbi Idrizi
Zhelinë – Fatmir Izeiri

BDI po shqyrton kandidaturat edhe për komunat e tjera, ku ka pasur debate dhe garë e ngushtë.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *