Home / Lajme / Rajon / Xhandarmeria serbe heq pllakën përkujtimore nga qendra e Preshevës

Xhandarmeria serbe heq pllakën përkujtimore nga qendra e Preshevës

Preshev. 20 Janar – Njësitet speciale të xhandarmerisë sërbe mëngjesin e ditës së sotme larguan me dhunë pllakën përkujtimore nga qendra e Preshevës.

Mijëra forca speciale të xhandarmerisë sot në ora 07 të mëngjesit kanë larguar përmendoren e vendosur në qendër të Preshevës. Nga ish tregu i vjetër e deri tek rruga që shpie deri tek qendra, në rrugën Ramiz Sadiku nga rruga e fshatit Rahovicë deri tek qendra dhe ajo që shpie rrugës për Gjilan kanë qenë të bllokuara nga mijërsa forca speciale.

Xhdandermeria e largoi dhe mori me vete edhe përmendoren duke e dërguar në lokacion të panjohur dhe pastaj u largua nga qendra e Preshevës.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *