Home / Sport / Yanga-Mbiwa arrin marrëveshje me Newcastle?

Yanga-Mbiwa arrin marrëveshje me Newcastle?

Sipas burimeve të Sky Sports, mbrojtësi i Montpellierit, Mapou Yanga-Mbiwa, ka arritur marrëveshje me Newcastle United.

23-vjeçari pritet që gjatë javës së ardhshme të shkojë në Angli që të bisedojë me kryesinë e klubit për ta finalizuar marrëveshjen.

Sipas Sky Sports, klubet kanë arritur marrëveshje në vlerë prej tetë milionë eurosh për qendërmbrojtësin.

Francezi është njëri prej qendërmbrojtësve të rinj më të vlerësuar në Evropë dhe deri tani ai ka arritur të paraqitet tri herë për kombëtaren e tij.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *