Home / Sport / Zyrtare: Drogba lojtar i Galatasarayt

Zyrtare: Drogba lojtar i Galatasarayt

Ish-ylli i Chelesat, Didier Drogba, edhe zyrtarisht është lojtar i Galatasarayt pas spekulimeve disa ditore për të ardhmen e tij.

Legjenda e Chelseat është lidhur me një kaliim te Chelsea dhe shumë klube tjera evropiane, mirëpo kampionët e Turqisë janë treguar më të zotë në transferimin e tij.

“Klube të mëdha mund të arrijnë synime të ëdha. Drogba tha se është i lumtur që do të luajë për një klub si Galatasaray. Drogba pasi u takua me trajnerin tonë Fatih Terim vendosi t’i bashkohej klubit”, ka thënë presidenti i Galatasarayt, Unal Aysal.

Drogba do të fitojë 2 milionë euro për pjesën e mbetur të sezonit, katër milionë euro për gjithë sezonin tjetër dhe nga 15 mijë euro në dorë për secilën ndeshje që luan.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *