Home / Lajme / Maqedoni / Digjen gjashtë dyqane në Bit Pazar

Digjen gjashtë dyqane në Bit Pazar

Shkup, 11 Shkurt – Digjen në gjashtë dyqane nga zjarri që shpërtheu mbrëm në Bit Pazar të Shkupit.

Gjashtë dyqane janë djegur nga zjarri i cili shpërtheu mbrëmë në Bit Pazar të Shkupit pesë minuta pas mesnate. Nuk ka të lënduar nga zjarri.

Komandanti i Brigadës për Mbrojtje nga zjarri i Qytetit të Shkupit, Bllagoja Menkovski për MIA-n konfirmoi se zjarri është shuar në tërësi dhe se nuk është lejuar përhapja e tij.

Në shuarjen e zjarrit kanë marrë pjesë 14 automjete të zjarrfikësve me 35 zjarrfikës.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *