Home / Sport / Dortmundi dëshiron vendin e dytë dhe Kupën e Gjermanisë

Dortmundi dëshiron vendin e dytë dhe Kupën e Gjermanisë

Mbrojtësi i Borussia Dortmundit, Mats Hummels, shpreson që ekipi i tij ta përfundojë sezonin në vendin e dytë në Bundesliga dhe ta fitojë Kupën e Gjermanisë.

Ekipi i Jurgen Kloppit e ka fituar Bundesligan që dy vite radhazi, por këtë edicion kanë ngelur 15 pikë prapa Bayern Munichut.

“Leverkuseni ka shfaqur paraqitje stabile dhe sigurisht se e meriton vendin e dytë”.

“Por, për ne, të dalim në vendin e dytë dhe ta fitojmë Kupën e Gjermanisë do të ishte mënyra më e mirë për ta mbyllur sezonin”, ka thënë Hummels për Bild.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *