Home / Lajme / Rajon / Dy shpërthime në veri të Mitrovicës

Dy shpërthime në veri të Mitrovicës

Mitrovicë, 17 Shkurt – Dy shpërthime të njëpasnjëshme kanë ndodhur mbrëm rreth orë 19:20, në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës.

Sipas burimeve nga veriu i Mitrovicës shpërthimet kanë ndodhur në shtëpinë e qytetarit serb Slavolub Masic, transmeton Kosovapesss.

Përveç dëmeve materiale nga këto shpërthime nuk ka pasur të lënduar.

Pas shpërthimit Policia e Kosovës së bashkë dhe karabinierët italian kanë dalur në vendin e ngjarjes.

Ende nuk dihen autorët as motivet e këtyre shpërthimeve, përveç që bëhet e ditur se pronari i shtëpisë, ku kanë ndodhur shpërthimet, është punëtor në konviktin e studentëve serbë në veri të Mitrovicës.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *