Home / Lajme / Maqedoni / Dy të rinj humbin jetën në aksident në aksin rrugor Kumanovë – Kriva Pallankë

Dy të rinj humbin jetën në aksident në aksin rrugor Kumanovë – Kriva Pallankë

Dy të rinj kanë humbur jetën sot në mëngjes në aksidentin që ka ndodhur në aksin rrugor Kumanovë – Kriva Pallankë.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur kur një makinë e tipit “Ford Fiesta” është përplasur me një autobus me targa të Shtipit. Viktimat janë dy të rinj maqedonas të moshës 27 vjeç nga fshati Pelincë.

Makina nga përplasja e ashpër është rrokullisur dhe ka dalur nga rruga. Policia theksoi se dy viktimat kanë ndërruar jetë në vendin e aksidentit.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *