Home / Sport / Historia e Copa del Rey, në anën e Barcelonës

Historia e Copa del Rey, në anën e Barcelonës

Takimi i parë në Santiago Bernabeu përfundoi në barazim 1-1, andaj vendasit do ta nisin sfidën me epërsinë e golit si mysafir.

Barcelona e pret Real Madridin sonte në ndeshjen e kthimit në çerekfinale të Copa del Rey. Takimi i parë në Santiago Bernabeu përfundoi në barazim 1-1, andaj vendasit do ta nisin sfidën me epërsinë e golit si mysafir. Por, kur kihen parasysh skuadrat që ndeshen mes vete, rezultati 0-0 në Nou Camp është vështirë i mendueshëm. Por, hiq më larg se të shtunën skuadrat zhvillojnë një tjetër El Clasico në kuadër të La Ligës.
Pavarësisht rivalitetit 100 vjeçar, shumë rrallë ndodh që gjigantët e futbollit spanjoll të zhvillojnë duele të njëpasnjëshme. Kjo ndodhi vetëm 13 herë dhe historia favorizon Barcelonën.
Në duelet e këtij evenimenti, gjiganti katalan ka shënuar 12 fitore, 7 duele kanë përfunduar baras, kurse 7 fitore i takuan Real Madridit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *