Home / Sport / Juve e pamëshirshme, 3-0 ndaj Sëlltik

Juve e pamëshirshme, 3-0 ndaj Sëlltik

Juventusi thuajse ka siguruar kualifikimin në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve pasi ka fituar 3-0 në fushën e Sëlltik në ndeshjen e parë. Një dominim absolut për bardhezinjtë që kanë treguar ndryshimin në cilësi mes dy skuadrave.

Ndonëse Sëlltiku nuk kishte humbur asnjë ndeshje në fushën e vet në këtë sezon, duke regjistruar edhe fitore të bujshme si ajo ndaj Barcelonës, Juventusi ka ditur të shfrytëzojë më së miri të gjitha pasiguritë e skocezëve.
Një gabim i Ambrose i ka lejuar Matrit të shënojë golin e avantazhit që në minutën e tretë. Më pas, Juventusi ka luajtur me qetë dhe ka ditur të mbyllë hapësirat, ndërsa pikërisht Ambrose ka humbur mundësinë për të shënuar golin e barazimit në minutën e 62-të, kur gjuajtja e tij me kokë është shumë e lehtë për Bufon që e pret pa u shqetësuar shumë.
Juventusi ka përfituar nga rasti dhe ka kuptuar që mund të mbyllte ndeshjen, duke e bërë këtë në minutat e fundit me Markizio dhe Vuçiniç, që praktikisht kanë mbyllur çdo diskutim mbi skuadrën që kalon turin.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *