Home / Sport / KF Shkupi prezanton përforcimet, Komuna e Çairit sponsor i ri

KF Shkupi prezanton përforcimet, Komuna e Çairit sponsor i ri

“Sikurse KF Shkupi dhe tifozët e këtij klubi kanë qenë për vite me radhë mbështetja morale e Shkupit, prezenca ime do të thotë se Komuna e Çairit do të jetë mbështetja më e madhe morale dhe financiare e këtij klubi”, ka deklaruar Mexhiti duke theksuar se komuna do të qëndrojë prapa këtij klubi.

Kryetari i Komunës së Çairit, Izet Mexhiti sot mori pjesë në konferencën për Shtyp, në shpalosjen e planit të klubit dhe prezantimit të 7 përforcimeve të reja.

Arben Nuhiu, Zekirja Ramadani, Burim Guxhufi, Ridvan Fuga, Ertan Hasani, Krenar Ramadani dhe Besir Demiri janë përforcimet e reja të KF Shkupi.

“Sikurse KF Shkupi dhe tifozët e këtij klubi kanë qenë për vite me radhë mbështetja morale e Shkupit, prezenca ime do të thotë se Komuna e Çairit do të jetë mbështetja më e madhe morale dhe financiare e këtij klubi”, ka deklaruar Mexhiti duke theksuar se komuna do të qëndrojë prapa këtij klubi.

Ai shtoi se “ne nuk do të ndalemi këtu në mënyrë dinjitoze do të mbështesim nga një klub nga çdo lloj sporti që të jenë në nivel elitar”.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *