Home / Lajme / Rajon / Kuçi: Koalicion me AAK-në, pa e larguar AKR-në

Kuçi: Koalicion me AAK-në, pa e larguar AKR-në

Zëvendëskryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi ka thënë se deklarata e tij rreth zgjedhjeve është keqinterpretuar. “Ka dalë se unë kam folur për koalicionin, derisa unë kam komentuar rreth kërkesës së LDK-së për të mbajtur zgjedhjet”, ka thënë Kuçi.

Kuçi ka thënë kur ai është përgjigjur në pyetjen lidhur me LDK-në, e cila po kërkon zgjedhje.

“Unë kam thënë: pyetni, a e kanë përnjëmend”, ka thënë Kuçi për rajonipress.

“Unë jam për koalicion me AAK, por pa e larguar AKR-në dhe se për çështje të pozitave duhet të negociohet sipas fuqisë politike të secilit”, tha Kuçi.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *