Home / Sport / Mediat rumune për Nexhipin: Në Rumani vjen ‘Sneijderi i ri’

Mediat rumune për Nexhipin: Në Rumani vjen ‘Sneijderi i ri’

Me tituj atraktiv dhe madhështor mediat rumune kanë përshkruar përforcimin më të ri të skuadrës së Vasluit, mesfushorin shqiptar Nderim Nexhipin.

Me tituj atraktiv dhe madhështor mediat rumune kanë përshkruar përforcimin më të ri të skuadrës së Vasluit, mesfushorin shqiptar Nderim Nexhipin.
“Në Rumani vjen Wesley Sneijder i. ri. Fc Vaslui përforcohet me futbollist që ka luajtur për Hertën dhe Wolfsburgun. Kualiteti I tij u vu në pah që në ndeshjen e pare debutuse me supergolin e shënuar ndaj skuadrës së Shangait” shkruan e përditshmja rumune Prosport.
Nexhipi pranoi ofertën e shkëlqyer të Vasluit edhe pse ishte shumë pranë nënshkrimit me skuadrën e Debrecenit.
Gjashtëmujorin e fundit mesfushori shkupjan u aktivizua me skuadrën e Shkëndisë së Tetovës.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *