Home / Lajme / Maqedoni / Ngel pa rrymë elektrike gjysma e Shkupit

Ngel pa rrymë elektrike gjysma e Shkupit

Shkup, 6 Shkurt – Pjesë nga komunat Qendër, Aerodrom, Saraj, Kisella Voda dhe Karposh, gjatë ditës së sotme një periudhë të caktuar do të mbeten pa rrymë elektrike, njoftojnë nga Qendra rajonale për menaxhimin me kriza.

Në varshmëri te ndryshme kohore, komunat nuk do të kenë qasje elektrike pasi në këto rajone po kryhen investime në përforcimin dhe furnizimin sa më cilësor me rrymë elektrike.

Komuna qendër nuk do të ketë rrymë nga ora 8.00-14.00, komuna Aerodrom nga ora 8.00 deri në 16.30, Fshati Llaskarcë në Komunën e Sarajit nuk do të ketë rrymë nga ora 9.30 – 15.30.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *