Home / Lajme / Rajon / Radikalët protestojnë për takimin Nikolic-Jahjaga

Radikalët protestojnë për takimin Nikolic-Jahjaga

Beograd, 05 Shkurt – Zyrtarët dhe mbështetësit e Partisë Radikale Serbe kanë protestuar të martën në Beograd, duke akuzuar për “tradhti” presidentin e Serbisë, Tomislav Nikolic për takimin që pritet të zhvillohet me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Një nga pankartat mbanin mbishkrimin “E tradhtove Seselin, tash po e tradhton edhe shtetin”.

Dhjetëra pjesëtarë të radikalëve kanë thënë se Nikolic kur u betua ishte obliguar se do të punonte në ruajtjen e integritetit territorial të vendit, ndërkohë që tashmë nuk e bënë një gjë të tillë.

Madje funksionari radikal, Nemanja Sarovic i ka quajtur përralla deklaratat e Nikolicit që nuk do të njohë kurrë Kosovën, transmeton KP.

Protestuesit mbanin flamuj të Serbisë dhe parulla me imazhin e Seselit, gjithashtu, ka pas mbishkrime “Ne nuk jemi në BE”, “Stop diktatet e SHBA-së dhe BE-së”.

Gjithashtu lexo

Shqiptari grabit të moshuarin, i futet në shtëpi dhe i merr 100 mijë euro

Një tregtar 73-vjeçar italian është grabitur në mënyrën më mizore të mundshme, dhe autor është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *