Home / Lajme / Maqedoni / Reagimi i BFIM për Burmali Xhaminë

Reagimi i BFIM për Burmali Xhaminë

Shkup, 06 Shkurt – Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame reagon ashpër për ndërtimin e një objekti, çfarëdo qoftë ai, në vendin ku më parë ka qenë “Burmali Xhamia”.

“Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në mbledhjen e vet të mbajtur më 05. Shkurt 2013, mes tjerash debatoi edhe për zhvillimet e fundit në vendin e Burmali Xhamisë në Shkup, me çrast edhe njëherë ashpër reagon për mospëfilljen e kërkesave të BFI-së për rindërtimin e Xhamisë në fjalë dhe gjithashtu u soll Vendim, me detajet e të cilit, Rijaseti i BFI-së do ta njoftojë opinionin e gjërë gjatë ditëve në vijim”, thuhet nw reagimin e BFIM-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *