Home / Sport / Roma shkarkon trajnerin

Roma shkarkon trajnerin

Skuadra e Romës e ka shkarkuar trajnerin Zdenek Zeman pas humbjes së të premtes mbrëma në shtëpi.

Giallorossët u mposhtën me rezultat 4-2 nga Cagliari në Stadio Olimpico, ndërsa kjo ishte ndeshja e pestë radhazi në Serie A, në të cilën ata nuk dinin për fitore.

Performanca e dobët e skuadrës u përcoll edhe me protesta të tifozëve të cilët kërkuan shkarkimin e Zemanit.

Dhe kështu ndodhi. Në një mbledhje të drejtorëve të klubit të shtunën, u vendos që t’i tregohej dera 65-vjeçarit.

Vendin e strategut çek do ta zë përkohësisht Aurelio Andreazzoli.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *