Home / Lajme / Rajon / Thaçi: Qeveria e gatshme për reforma

Thaçi: Qeveria e gatshme për reforma

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është zotuar të martën para zyrtarëve të Komisionit Evropian për dialogun e liberalizimit të vizave se qeveria është e gatshme të ndërmarr të gjitha reformat e nevojshme për përmirësimin e jetës së qytetareve të Kosovës,

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi do të kontribuojë në përafrimin e Kosovës me BE, si dhe do të mundësojë lëvizje të lirë dhe pa viza për qytetarët e vendit.

Thaçi për përmbushjen e këtyre kritereve, kërkoi përkrahje nga zyrtarët e Komisionit Evropian dhe EULEX-i.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *