Home / Lajme / Maqedoni / Tre kandidatë që do marin pjesë në zgjedhjet lokale rezultojnë ‘kodoshë’

Tre kandidatë që do marin pjesë në zgjedhjet lokale rezultojnë ‘kodoshë’

Shkup, 20 Shkurt – Tre kandidatë në zgjedhjet lokale kanë rezultuar si ish-bashkëpunëtorë të shërbimeve sekrete.

Komisioni për Verifikimin e Fakteve ka marrë përgjigje nga institucionet kompetente, se tre prej gjithsej 6.339 kandidatë, kanë pasur në të kaluarën lidhje me shërbimet sekrete të sistemit komunist.

Sipas ligjit, Komisioni duhet të analizojë informacionet për bashkëpunim me shërbimet, dhe në afat prej 24 orësh të sjellë vendim.

Të gjitha kandidaturat e tjera janë proceduar në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *