Home / Lajme / Maqedoni / Veljanoski në takime me kongresistë në Uashington

Veljanoski në takime me kongresistë në Uashington

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Veljanoski sot në Uashington do të takohet me kryetarin e Komitetit për marrëdhënie të jashtme të Dhomës përfaqësuse të SHBA-së, kongresisistin Ed Rojs, me bashkëkryetarin e Komitetit për promovimin e demokracisë, Dejvid Prajs dhe me kongresisitin Piter Roskam.

Veljanoski do të ketë takim edhe me kryetarin e fondacionit Heritixh, ish-senatorin Xhim DeMint, si dhe me kryetarin i Institutit nacional demokratik Kenet Volak.

Në takimet do të marrin pjesë edhe deputetët Vlladimir Gjorqev dhe Alekdandar Spasenovski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *