Home / Lajme / Maqedoni / Verifikohet mandati i deputetit Nedim Ramizi

Verifikohet mandati i deputetit Nedim Ramizi

Shkup, 11 Shkurt – Komisioni parlamentar për Çështje Mandati dhe Imuniteti ka verifikuar sot mandatin e deputetit për ish-zëvendësministrin e Financave, Nedim Ramizi.

Ramizi vjen në vend të ish-deputetit Arbën Labënishti, i cili dha dorëheqje nga detyra e tij për t’u kandiduar për kryetar komune të Strugës.

Me verifikimin e Ramizit si deputet, detyra e zv.ministrit të Financave mbetet vend vakant.

Nga BDI nuk informojnë ende se cilat janë emrat e rinj që do të zëvendësojnë funksionarët që po braktisin detyrat e tyre aktuale.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *