Home / Lajme / Maqedoni / Zbardhen edhe 6 vjedhje në Tetovë

Zbardhen edhe 6 vjedhje në Tetovë

16 shkurt-
Për pesë vjedhje të kryera kryesisht në objekte lokale dyshohen J.A 24 vjecar, B. V 26 vjecar dhe F.A 23 vjecar që të tre nga Tetova.
Sipas policisë, pasi që me forcë kanë plaçkitur në objektet që të tre, ku në disa raste u kanë ndihmuar edhe persona tjera kurse paisjet e vjedhura I kanë shitur në Tetovë, Gostivarë dhe Ohër.

Policia e Tetovës ka njoftuar se ka prangosur tre persona, të cilët akuzohen se kanë kryer gjashtë vjedhje të rëdna në rajonin e Tetovës gjatë vitit të kaluar dhe në fillim të këtij viti.

Për pesë vjedhje të kryera kryesisht në objekte lokale dyshohen J.A 24 vjecar, B. V 26 vjecar dhe F.A 23 vjecar që të tre nga Tetova.
Sipas policisë, pasi që me forcë kanë plaçkitur në objektet që të tre, ku në disa raste u kanë ndihmuar edhe persona tjera kurse paisjet e vjedhura I kanë shitur në Tetovë, Gostivarë dhe Ohër.

Për vjedhjen e gjashtë e cila është zbardhur dyshohen dy persona edhe atë G.H 30 vjeçar dhe një person tjetër identiteti I të cilit është i njohur policinë dhe I njejti së shpejti do të ftohet në bisedë informative. Të dy këta dyshohen se kanë vjedhur në një objekt hotelerik në Tearcë, ku kanë marrë instrumente muzikore.

Plaçkitjen ndaj taksistit tetovar më 5 dhjetor 2012 dyshohet se e ka kryer tetovari, F.A , I cili I ka shkaaktuar lëndime të dukshme dhe ia ka marrë celularin. Shumica e pajisjeve të vjedhura janë gjetur dhe do tju kthehen pronarëve të vërtetë kurse ndaj të involvuarve do të inicohen kallxime adekuate.
Tv KOHA

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *