Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohet personin që dogji autobusin gjatë protestës së javës së kaluar

Arrestohet personin që dogji autobusin gjatë protestës së javës së kaluar

8 mars-Përmes një njoftimi, MPB sot bëri të ditur se ka identifikuar dhe ndaluar personin që të shtunën e kaluar në rrugën e frekuentuar pranë dyqaneve të njohura si të “plastikave” i kishtë vënë flakën autobusit urban. Personi i ndaluar , të cilit nuk i është zbardhur identiteti gjatë bisedës me policinë ka pranuar për aktin e kryer.

Ministria e Punëve të Brendshme ka ndaluar personin që i kishte vënë flakën autobusit urban gjatë protestës së javës së kaluar të të rinjve shqiptarë në Shkup.

Përmes një njoftimi, MPB sot bëri të ditur se ka identifikuar dhe ndaluar personin që të shtunën e kaluar në rrugën e frekuentuar pranë dyqaneve të njohura si të “plastikave” i kishtë vënë flakën autobusit urban. Personi i ndaluar , të cilit nuk i është zbardhur identiteti gjatë bisedës me policinë ka pranuar për aktin e kryer. Ai menjëherë është arrestuar dhe se i është shqiptuar masa e paraburgimit.INA

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *