Home / Sport / Barça – Milan, formacionet e mundshme

Barça – Milan, formacionet e mundshme

Ja si mund të luajnë sonte Barcelona, Milani, Shalke dhe Gallatasarai në ndeshjet e kthimit për 1/8-at e Ligës së Kampionëve:

(20:45) Barcelona – Milan (0-2)
Barcelona (4-3-3): Valdes; Alvesh, Pike, Pujol, Alba; Ksavi,
Buskets, Injesta; Vija, Mesi, Pedro. Trajner: Tito Vilanova
Milan (4-3-3): Abiati; Abate, Zapata, Mekses, Konstant;
Montolivo, Ambrozini, Muntari; Boateng, Niang, El Sharaui.
Trajner: Masimiliano Alegri
Gjyqtar: Viktor Kasai (Hungari)
(
20:45) Shalke – Gallatasarai (1-1)
Shalke (4-2-3-1): Hildebrand; Uçida, Hëuedes, Matip,
Kolasinaç; Nojshtader, Hoger; Farfan, Draksler, Bastos; Puki.
Trajner: Jens Keler
Gallatasarai (4-3-1-2): Muzlera; Sabri, Semih, Nounkeu,
Riera; H.Alltëntop, F.Melo, Selçuk; Shnejder; Burak, Drogba.
Traner: Fatih Terim
Gjyqtar: Jonas Erikson (Suedi)

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *