Home / Lajme / Maqedoni / Benzinat lirohen deri në dy denarë, ndërsa dizeli për 1,5 denarë

Benzinat lirohen deri në dy denarë, ndërsa dizeli për 1,5 denarë

11 mars-Ulje të çmimit për 1,50 denarë ka edhe te vaji ekstra i lehtë për amvisëri, çmimi i së cilit do të kushtojë 59,50 denarë për litër. Çmimi me pakicë i mazutit lirohet për 0,598 denarë për litër dhe do të kushtojë 43,005 denarë për kilogram.

Benzinat prej sonte në mesnatë lirohen për 1,50 denarë, gjegjësisht për 2 denarë për litër, vendosi sot Komisionit rregullator për energjetikë.

Çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 do të kushtojë 83,50 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të shitet për 85 denarë për litër. EURODIZEL lirohet për 1,50 denarë dhe do të kushtojë 71 denarë për litër.

Ulje të çmimit për 1,50 denarë ka edhe te vaji ekstra i lehtë për amvisëri, çmimi i së cilit do të kushtojë 59,50 denarë për litër. Çmimi me pakicë i mazutit lirohet për 0,598 denarë për litër dhe do të kushtojë 43,005 denarë për kilogram.

Korrigjimi i çmimit të derivateve të naftës është për shkak të çmimit më të ulët mesatar të naftës së papërpunuar të tregut botëror në periudhën 14-ditore dhe kursi më të lartë të denarit në krahasim të dollarit

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *