Home / Lajme / Maqedoni / Biri plagos të dy prindërit, gjuan 127 plumba ndaj tyre (VIDEO)

Biri plagos të dy prindërit, gjuan 127 plumba ndaj tyre (VIDEO)

30 mars-Policia bëri të ditur se bëhet fjalë për J.S 50 vjecar nga Gostivari I cili për shkak të mosdurimit të cështjeve të pazgjidhura pronësoro-juridike dhe ka dashur që të vrasë prindërit. Nga të shtënat është plagosur babai I tij S.S, kurse gruaja e tij poashtu është plaosgur në këmbë. Që të dy janë dërguar në Spitalin e Gostivarit, por Sh.S për shkak të lëndimeve serioze është dërguar klinkën e Shkupit.

Policia e Gostivarit ka bërë të ditur se në rrugën Mara Ugrinova një person I panjohur ka shtënë me arrmë zjarri dje rreth orës 15 e 10 minuta. Nga ana e Policisë është dalur në vendngjarje kurse në ndërkohë personi ka vazhduar me të shtënat në drejtim të shtëpisë pronë e S.S 69 vjecar, kurse më pas ka ndaluar me të shtënat dhe armën e ka dorëzuar në polici. Policia bëri të ditur se bëhet fjalë për J.S 50 vjecar nga Gostivari I cili për shkak të mosdurimit të cështjeve të pazgjidhura pronësoro-juridike dhe ka dashur që të vrasë prindërit. Nga të shtënat është plagosur babai I tij S.S, kurse gruaja e tij poashtu është plaosgur në këmbë. Që të dy janë dërguar në Spitalin e Gostivarit, por Sh.S për shkak të lëndimeve serioze është dërguar klinkën e Shkupit. Është bërë hetim në vendngjarje me crast janë gjetur 127 gëzhoja të kalibrit 3.57 milimetër, revolveri “Veson Smith, I kalbrit 3.57 milimetër. Revolverin personi në fjalë e ka poseduar pa leje. Pas zbardhjes së plotë të rastit policia e Gostivarit do të inicojë padi adekuate. Nga kronika e zezë vecojmë edhe një lajm nga Tetova. Prangosen dhe kallëzohen të dyshuarit për grabitjen e dhunshme të një banori të fshatit Sellcë të Tetovës. Policia e tetovës ka informuar se ka ngritur kallëzim penal kundër tre të rinjve, 21-vjeçarit D.H, 21-vjeçarit B.M dhe 19-vjeçarit S.T, për veprën penale “grabitje”. Sipas të dhënave policore, në orët e vona të ditës 6 janar 2013, tre të kallëzuarit kishin ndaluar 22-vjeçarin L.Sh nga fshati Sellcë, të cilit i kishin marrë nën kërcënimin me armë zjarri 5 mijë denarë, një qafore të florinjtë dhe dy telefona celularë.

BIRI PLAGOS PRINDËRIT PËR ÇËSHTJE PRONËSORE-JURIDIKE ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *