Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: Përmbushim edhe më shumë që kemi premtuar (VIDEO)

Gruevski: Përmbushim edhe më shumë që kemi premtuar (VIDEO)

31 mars-Duke përkujtuar sa para çdo vit Qeveria e VMRO-DPMNE-së ndan për subvencione për bujqit, Gruevski theksoi se politika e kësaj Qeverie gjithçka që premton përmbush edhe më shumë.

Kjo Qeveri gjithmon i mbështet bujqit dhe kështu do të jetë në të ardhmen sepse bujqit janë shtylla e kësaj shoqërie, theksoi lideri i VMRO-DPMNE-së dhe kryeministër Nikolla Gruevski në mitingun e djeshëm në fshatin Ropotovo, komuna e Dollnenit.

Duke përkujtuar sa para çdo vit Qeveria e VMRO-DPMNE-së ndan për subvencione për bujqit, Gruevski theksoi se politika e kësaj Qeverie gjithçka që premton përmbush edhe më shumë.

Në katër muajt e parë në vitin 2006, theksoi, bëmë ribalanc të buxhetit dhe që ato muaj dhamë 20 milionë euro subvemcione.

Sivjet, shtoi, subvencionet do të jenë 135 milionë euro, ndërsa vitin e ardhshëm 140, ndërsa në vitin 2015 145 milionë euro.

Kandidati për kryetar komune Boshe Millosheski duke iu drejtuar bashkëqytetarëve të tij tha se do të angazhohet se do të punojë për të gjithë dhe vetëm me vepra do të dëshmohet.

GRUEVSKI: PËRMBUSHIM EDHE MË SHUMË QË KEMI PREMTUAR ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *