Home / Sport / Interi turpërohet në Londër

Interi turpërohet në Londër

Totenhem ka mundur me rezultatin 3-0 Interin duke hedhur një hap shumë të rëndësishëm para për kualifikimin në çerekfinalet e Europa League. Ai që cilësohej si dueli më i fortë i kësaj faze të turneut, në fakt ka zhgënjyer pritshmërinë, pasi Interi i vërtetë nuk është shfaqur kurrë në “Uajt Hart Lein”.

Që nga minuta e parë e deri në të fundit kanë qenë anglezët që kanë kontrolluar lojën duke dominuar plotësisht. Beil dhe Sigurdson kanë konkretizuar brenda pak minutash epërsinë e dukshme të vendasve, ndërsa Vertongen në pjesën e dytë ka vulosur rezultatin 3-0. Një fitore e pastër, por që mund të kishte qenë shumë më e thellë për Totenhemin po të mos ishte për portierin e zikaltërve, Samir Handanoviç, që ka shpëtuar portën e tij nga gola të sigurt. Në ndeshjet e tjera bie në sy fitorja e pastër 2-0 e Bazelit përballë Zenit Shën Petersburg, me skuadrën zvicerane që duket se është shumë pranë kualifikimit mes 8 ekipeve më të mira në këtë turne.