Home / Lajme / Maqedoni / Ndërroi jetë veprimtari Zaim Beqiri

Ndërroi jetë veprimtari Zaim Beqiri

Njoftojmë shokët,miqtë dhe mbarë popullatën shqiptare se varrimi I të ndjerit Zaim Beqiri do të bëhet nesër pas namazit të drekës.
Paraprakisht në hapësirat e Komunës së Tetovës me fillim në ora 10.00 do të mbahet mbledhje komemorative për të përkujtuar figurën e ndritshme të atdhetarit dhe patriotit Zaim Beqiri.

Sot në orët e pasdites pas një sëmundje të rëndë në shtëpinë e tij në Lagjen Kodra e Diellit në Tetovë ndërroi jetë atdhetari I shquar,veterani I arsimit shqip I burgosuri dhe I përndjekuri politik shqiptar Zaim Beqiri.

Njoftojmë shokët,miqtë dhe mbarë popullatën shqiptare se varrimi I të ndjerit Zaim Beqiri do të bëhet nesër pas namazit të drekës.
Paraprakisht në hapësirat e Komunës së Tetovës me fillim në ora 10.00 do të mbahet mbledhje komemorative për të përkujtuar figurën e ndritshme të atdhetarit dhe patriotit Zaim Beqiri.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *