Home / Lajme / Maqedoni / Ndërron jetë ef. Jakub Selimovski

Ndërron jetë ef. Jakub Selimovski

29 mars-Nga Bashkësia Fetare Islame informojnë se varrimi i të ndjerit do të bëhet mesër, pas namazit të Ikindisë, në qytetin e Kërçovës.

Bashkësia Fetare Islame u ka shprehur ngushëllime familjeve dhe miqve.

Ka ndërruar jetë paraditen e sotme, ish-kryetari i Bashkësisë Fetare Islame dhe aktualisht, drejtor i Sektorit për Arsim dhe Çështje Fetare pranë BFI-së, H. Jakub ef. Selimovski.

Nga Bashkësia Fetare Islame informojnë se varrimi i të ndjerit do të bëhet mesër, pas namazit të Ikindisë, në qytetin e Kërçovës.

Bashkësia Fetare Islame u ka shprehur ngushëllime familjeve dhe miqve.

“Lusim Allahun Fuqiplotë të shpërblejë të ndjerin me Xhenet”, thuhet në njoftimin e BFI-

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *