Home / Lajme / Maqedoni / Në Shkup arrestohen rreth 30-40 veta!!

Në Shkup arrestohen rreth 30-40 veta!!

Shkup, 08 Mars – Në një aksion të madh policor në Shkup, janë arrestuar rreth 30-40, mëson gazeta “Lajm”.

Arrestimet e këtilla kanë ndodhur në komunën Cair dhe Butel të Shkupit. Supozohet se arrestimet janë bërë për shkak të protestave të ditës së shtunë, por njëherësh edhe për ta parandaluar përsëritjen e protestave eventuale, gjatë të premtes (8 mars).

Informacionet e këtilla akoma nuk janë konfirmuar zyrtarisht, ndërkohë që gazeta “Lajm” mëson se aksioni i tillë shtrirje nuk ka patur edhe në pjesët e banuara me maqedonas, që do të thotë se pjestarë të këtij nacionaliteti nuk janë arrestuar.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *