Home / Sport / Paraqitje pozitive për Deharin dhe Ristevskin

Paraqitje pozitive për Deharin dhe Ristevskin

Në diciplinën e sllallomit në Zlatibor, paraqitje impresionuese kishte reprezentuesi i Maqedonisë ,Antonio Ristovski, i cili zuri vendin e parë. Në të njëjtën garë me sukses u paraqit edhe Dardan Dehari, i cili u rendit në pozitën e gjashtë.

Fundjava ka sjellë paraqitje të sukseshme të skiatorëve të Maqedonisë në garat e zhvilluara në Slatibor dhe Stara Planina të Serbisë. Në diciplinën e sllallomit në Zlatibor, paraqitje impresionuese kishte reprezentuesi i Maqedonisë ,Antonio Ristovski, i cili zuri vendin e parë. Në të njëjtën garë me sukses u paraqit edhe Dardan Dehari, i cili u rendit në pozitën e gjashtë. Në garën e dytë në Zlatiboar, Dehari zuri vendin e shtatë në plasma të përgjithshëm, ndërsa fitues doli boshnjaku Igor Laikert. E ndërkohë ditë më parë tetovari Dehari me suskes u paraqit edhe në Stara Planina, kur në slalom të madh u rendit në pozitën e tretë, pas serbit Vukiçeviq dhe rumunit Barbu. Antonio Ristevski në këtë garë u rendit në pozitën e pestë. Pas paraqitjeve të suksesshme në Serbi, reprezentuesit e Maqedonisë Dehari dhe Ristevski vazhdojnë qëndrimin në qendrat e skijimit në Bosnjë e Hercegovinë, ku do të pasojnë garat ndërkombëtare sipas orarit të Federatës Ndërkombëtare të Skijimit (FIS).

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *