Home / Sport / Pelisteri barazon 0:0 me Vardarin

Pelisteri barazon 0:0 me Vardarin

Të ejnten pritet të kompletohet xhiroja e 19-të, me zhvillimin e derbit tetovar, Shkëndija-Renova.

Nën hijen e ndryshimeve në Shkëndijën e Tetovës, të mërkurën u zhvilluan dy ndeshje të shtyra të xhiros së 19-të në Ligën e Parë. Derbi i madh në Manastir, ndërmjet Pelisterit dhe Vardarit ka sjellë futboll mesatar dhe barazim pa gola. Ndërkohë në takimin e zhvilluar në Koçani, Bregallnica ‘vendase’ është mundur me rezultatin 0:1 nga Napredoku. Autor i golit të vetëm ishte Dimovski në pjesën e dytë. Të ejnten pritet të kompletohet xhiroja e 19-të, me zhvillimin e derbit tetovar, Shkëndija-Renova.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *