Home / Lajme / Maqedoni / Policia hyn në Çarshi të Vjetër pas protestuesve (VIDEO)

Policia hyn në Çarshi të Vjetër pas protestuesve (VIDEO)

Policia ka filluar t’i ndjekë protestuesit nëpër Çarshinë e vjetër në Shkup.

Çarshia është përplotë me forca speciale të policisë.
Siç mund të shihet nga fotot e mëposhtme protestuesit kanë përmbysur makina dhe kanë shkatura dëme të tjera gjatë protestës.

Protestuesit e kanë djeguar flamurin maqedonas para qeverisë, me ç’rast ka reaguar policia dhe situata ka dale nga kontrolli. Një pjesë e protestuesve kanë shkaktuar dëme të veturave dhe gjërave përreth, duke përfshirë edhe ato të projektit “Shkupi 2014”.

Gjatë intervenimit policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe bomba tymi për t’i shpërndarë protestuesit.

Tani policia është në kërkim të shkatuesve të trazirave.

Një pjesë e protestuesve, siç thonë organizatorët, të inflitruar, kanë tentuar të dalë nga kolona dhe të shkojë në drejtim sheshit të Shkupit, me ç’rast është përleshur me forcat policore, njofton portali Zhurnal.

Mirëpo numri më i madh i protestuesve është nisur drejt Qeverisë, e cila është e siguruar nga një prani e shtuar e forcave speciale të sigurisë.
( VIDEO )

PROTESTA SHKUP ( VIDEO )

PROTESTA SHKUP ( VIDEO )

PROTESTA SHKUP ( VIDEO )

PROTESTA SHKUP ( VIDEO )

PROTESTA SHKUP ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *