Home / Sport / Renova mund Rabotniçkin me rezultat 3 : 1 (VIDEO)

Renova mund Rabotniçkin me rezultat 3 : 1 (VIDEO)

Tetovë, 31 Mars – Me ndeshjen Renova – Rabotniçki, ka nisur dje java e 22 e Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë.

Me ndeshjen Renova – Rabotniçki, ka nisur dje java e 22 e Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë. Skuadra e Renovës arriti ti gëzohet fitores me rezultatin 3:1, ndërsa rezultatin e kësaj ndeshje e hapi Siljanovski në minutën e 39-të. Pas tre minuta lojë në listën e golashënuesve u regjistrua edhe Ristov dhe ishte 2:0 në të mirë të “xhepçishtasve”.

Në pjeswn e dytë të kësaj përballje ku Renova, dominoi në twrwsi Gafuri në minutën e 52 e riti avantazhin në 3:0 dhe këtu u bë e qartë se vendasit do i fitojnë pikët. Stupiq në minutën e 75 të ndeshjes e vendosi rezultatin përfundimtar Renova 3, Rabotniçki 1. Kjo është humbja e parë e Rabotniçkit në këtë pranverë, ndërsa Renova me këto tre pikë, doli në pozitën e gjashtë nga e largoi po skuadrën nga “parku i qytetit”.

RENOVA MUNDË RABOTNIÇKIN ME REZULTAT 3 : 1 ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *