Home / Sport / Revolucion për të eliminuar Milanin, Barça “ndërron lëkurë”

Revolucion për të eliminuar Milanin, Barça “ndërron lëkurë”

Të harrohen disfatat në dy “Clasico”-t e fundit me Realin dhe të përmbyset humbja 2-0 kundër Milanit në Champions.

Operacioni “Remuntada” (Përmbysja) ka nisur tashmë në shtëpinë e Barcelonës dhe revolucioni do të jetë total. Sipas raporteve që vijnë nga Spanja, katalanasit do të zbresin në fushën e “Kamp Nou”-t më 12 mars me një skemë 3-3-4 super sulmuese, që do të kthehet në 3-4-3 në mbrojtje.Pra, ekipi i Vilanovës sy non që vazhdimisht të gjendet me tetë lojtarë në gjysmëfushën e Milanit. Sy nimi është i qartë: të sulmohet nga sekonda e parë deri në të fundit, duke pasur parasysh që me shumë gjasa kuqezinjtë do të rreshtohen në mbrojtje të suksesit 2-0 në “San Siro”

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *