Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë.Babai vret vajzën dhe pastaj vetveten

Tetovë.Babai vret vajzën dhe pastaj vetveten

13 mars-“Që të dy kanë jetuar jashtë vendit. Vajza ka ardhur disa ditë më herët në vendlindje kurse babai në shtëpi ka arritur sot. Ekipet e SPB-së me gjykatësin hetues bëjnë hetime në vendin ku ka ndodhur rasti tragjik dhe punojnë në zbulimin e arsyeve që çuan deri tek ky rast”, tha Marjan Josifovski, zëdhënës i policisë së Tetovës.Dyshohet se deri tek ratsi ka ardhur si pasojë e mospajtimit të prindit rreth një lidhje dashurie të vajzës të cilën nuk e pranuar babai dhe ka dashur që e njejta të ndërpritet, raporton Tv Koha-Tetovë., transmeton Tv Koha-Tetovë

Vrasja dhe vetëvrasja ka ndodhur sonte rreth orës 19.00 në lagjen tetovare Reçicë e vogël, njoftoi zëdhënësi i Policisë së Tetovës Marjan Josifovski, raporton Tv Koha-Tetovë

Sipas tij, babai 51 vjeçar. Q.B së pari ka vrarë vajzën e tij 27 vjeçare R.B, dhe më pas me pistoletën të cilën e ka poseduar pa leje është vetëvrarë.

“Që të dy kanë jetuar jashtë vendit. Vajza ka ardhur disa ditë më herët në vendlindje kurse babai në shtëpi ka arritur sot. Ekipet e SPB-së me gjykatësin hetues bëjnë hetime në vendin ku ka ndodhur rasti tragjik dhe punojnë në zbulimin e arsyeve që çuan deri tek ky rast”, tha Marjan Josifovski, zëdhënës i policisë së Tetovës.Dyshohet se deri tek ratsi ka ardhur si pasojë e mospajtimit të prindit rreth një lidhje dashurie të vajzës të cilën nuk e pranuar babai dhe ka dashur që e njejta të ndërpritet, raporton Tv Koha-Tetovë.

www.Tv Koha.tv

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *