Home / Sport / Vladimir Klitschko do të mbrojë titullin për peshat e rënda

Vladimir Klitschko do të mbrojë titullin për peshat e rënda

Ukrainasi ka një rekord prej 59 fitoresh dhe vetëm 3 humbjesh ndërsa në vitin e kalaur ia doli mbanë të mbronte 3 titujt.

Kampion i botës, Vladimir Klitschko do të mbrojë titullin e tij të katërt për peshat e rënda ndaj Italianit Francesco Pianeta më 4 Maj në Mannheim. Ukrainasi ka një rekord prej 59 fitoresh dhe vetëm 3 humbjesh ndërsa në vitin e kalaur ia doli mbanë të mbronte 3 titujt.

Pianeta i cili është vetëm 5 cm më i shkurtër se 36-vjeçari, nga 29 ndeshje ka fituar 28 prej tyre. Klitschko u shpreh se ka respekt për Francescon pasi është I ri dhe ka një “shpirt” të madh luftarak.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *