Home / Lajme / Maqedoni / Zbulohen 1 ton kanabis, Shqipëri – Itali

Zbulohen 1 ton kanabis, Shqipëri – Itali

21 mars-Mediat italiane transmetojnë se policia ka zbatuar 11 urdhër arreste, për pjesëtarët e një organizate ndërkombëtare të trafikut të lëndëve narkotike ku bënin pjesë shtetas shqiptarë dhe italianë.

Një ton është sasia e i kanabisit të sekuestruar gjatë një operacioni të madh policor të shtrirë nga Italia në Shqipëri, transmeton Balkanweb.

Mediat italiane transmetojnë se policia ka zbatuar 11 urdhër arreste, për pjesëtarët e një organizate ndërkombëtare të trafikut të lëndëve narkotike ku bënin pjesë shtetas shqiptarë dhe italianë.

Ndërkohë në sajë operacionit “Underground”, të koduar ka rënë në pranga edhe kreu i bandës, shqiptar identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije.

Policia ka nisur hetimet për zbulimin e plotë të rrjetit të lëndëve narkotike.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *